Юридические услуги в Киеве

Каталог статей

Главная » Статьи » Образцы документов

Форма искового заявления о расторжении договора банковского счета и возмещении причиненных убытков
До ______________________________ суду

____________________________________

Позивач: ____________________________,

адреса: ______________________________
____________________________________.

Відповідач: __________________________,

адреса: ______________________________
____________________________________.

Ціна позову: _________________________.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання договору банківського рахунку та відшкодування завданих збитків

"___" _____________ ____ між мною та ___________________________ (назва банку), в особі _________ (ПІБ керівника відділення), що знаходиться за адресою: ____________________________________________, було укладено договір банківського рахунку.

Укладення договору банківського рахунку підтверджується договором №_ та _____ (карта, чекова книжка)

"__" __________ ____ року мною було подано заяву про закриття банківського рахунку. Однак банк __________ (відмовив в прийнятті заяви, закритті рахунку тощо). Таку відмову він аргументував ________.

Такі дії банку суперечать чинному законодавству і порушуть моє право вільного розпорядження коштами, що знаходяться на банківському рахунку.

Згідно ст. 526 ЦК України: "зобов'язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства".

Відповідно до ч. 2 ст. 1066 ЦК України банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами.

Статтею 1075 ЦК України передбачено, що договір банківського рахунку розривається за заявою клієнта у будь-який час.

Згідно з п.20.5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвержденної постановою НБУ від 12.11.2003 № 492 закриття поточного рахунку за бажанням клієнта здійснюється на підставі його заяви про закриття рахунку. За наявності коштів на рахунку банк здійснює завершальні операції за рахунком (з виконання платіжних вимог на примусове списання (стягнення) коштів, виплати коштів готівкою, перерахування залишку коштів на підставі платіжного доручення на інший рахунок клієнта, зазначений у заяві, тощо). Датою закриття рахунку вважається наступний після проведення останньої операції за цим рахунком день. У день закриття рахунку банк зобов'язаний видати клієнту довідку про закриття рахунку.

Однак, незважаючи на те, що заяву про закриття рахунку було подано ще "___" _________ _____ року вимога про закриття рахунку і (напр., переведення коштів на ін. рахунок) виконано не було (виконано із запізненням)

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання

Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: "боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом".

Таким чином, банк _________ порушив зобов'язання за договором та прострочив його виконання.

Відповідно до ст. 611 ЦК України наслідками порушення зобов'язання є, зокрема, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Внаслідок невиконання (невчасного виконання) вимоги про закриття рахунку я зазнав матеріальних збитків в розмірі __________ , що підтверджується __________ . Крім того, відверте ігнорування моєї заяви (а також інші неправомірні дії) завдало мені додаткових душевних страждань. Тому я вимагаю також відшкодування моральної шкоди в розмірі _________.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Статтею 1070 ЦК України встановлено, що "за користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунка або законом".

Оскільки за час, що минув від дня подання заяви до _____ (розірвання/сьогодні) банк продовжував (продовжує) користуватись моїми коштами, то він має сплатити проценти відповідно до умов договору у розмірі ___________.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 526, 611, 612, ч.2 ст.625, ч. 2 ст. 1066, ст. 1075 ЦК України, п.20.5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвержденної постановою НБУ від 12. 11.2003 № 492, постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" № 4 від 31.03.1995

ПРОШУ:

1. Стягнути з відповідача суму боргу за договором банківського рахунку у розмірі _______

2. Стягнути з відповідача суму нарахованих процентів за користування грошовими коштами на рахунку в розмірі _______

3. Стягнути з відповідача сумму збитків ________

4. Стягнути з відповідача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі ___

ДОДАТКИ:

1. Копія договору банківського рахунку

2. Документ, що підтверджує відправлення заяви про про закриття банківського рахунку

3. Копії документів, що підтверджують завдання матеріальних збитків та моральної шкоди

4. Копії позовної заяви

5. Копія ідентифікуючого документа (паспорт, довіреність тощо)

6. Документ, що підтверджує відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів.

7. Документ, що підтверджує сплату державного мита.

8. Документ, що підтверджує сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Категория: Образцы документов | Добавил: Lawyer (11.03.2009)
Просмотров: 2971 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Понедельник, 28.09.2020, 00:01
Приветствую Вас Гость

Категории каталога

Видеоконсультации юриста
Банки,кредиты,депозиты
Информация для водителей
Другие статьи
Образцы документов

Форма входа

Поиск

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Наш опрос

Сколько Вы готовы потратить в среднем на юриста?
Всего ответов: 226